Tag Archives: Legidősebb

Kihaltnak hitt óriásteknősre találtak

A 150 éve kihaltnak hitt szárazfölditeknős-faj valójában csak elköltözött eredeti otthonáról, és most a Galápagos-szigetvilág Isabel-szigetének északi partján lévő vulkáni lankákon él.

A Current Biology folyóiratban publikált genetikai elemzés során kimutatták, hogy a régen elveszettnek hitt elefántteknős – Chelonoidis elephantopus – DNS-lábnyoma megtalálható hibrid utódjában.
Ezek a teknősök a jelek szerint a Chelonoidis elephantopus és egy másik óriásteknős faj, a C. becki utódai. Tovább →

A világ egyik legidősebb állata 178 éves

A matuzsálem a meglett korát is meghazúdtólja energikus életével. A „hálószobában” is megállja a helyét, hisz rendszeresen párzik a vele együtt élő három nősténnyel, Emmával, Fredrickával és Myrtle-lel.

Jonathan állami tulajdonban van, azaz gazdája a sziget kormányzata. Lakhelyén, a kormányzó rezidenciájának hatalmas kertjében külön neki alakítottak ki egy hatalmas területet. A búslakodás ellen öt másik teknős is együtt él vele. A három leányzó mellett két másik hím, David és Speedy. Tovább →

Kihalhat a világ legritkább állata, ha nem jut gyorsan nőstényhez

Valószínűleg az alfaj utolsó példánya a Magányos George-nak keresztelt Pinta-szigeti teknős (Chelonoidis nigra abingdoni). A természetvédelem egyik szimbólumának tekintett állat a galápagosi óriásteknősök legritkább alfajába tartozik.

George-ra (angolul Lonesome George, spanyolul Solitario Jorge) 1971. december 1-jén talált rá Pinta szigetén egy magyar származású csigakutató, Vágvölgyi József. A betelepített kecskék addigra teljesen letarolták a növényzetet, és a bennszülött teknősalfajból csupán egyetlen példány maradt. Biztonsága érdekében George-ot a Charles Darwin Kutatóállomásra költöztették át, amely a szintén Galápagos-szigetekhez tartozó Santa Cruz-szigetén található. Tovább →